Masaż antycellulitowy – skuteczne rozwiązanie na "skórkę pomarańczową"

Znany również jako terapia zmniejszająca widoczność cellulitu, masaż antycellulitowy, to jedna z technik stosowanych w celach prewencyjnych lub do zmniejszenia widoczności tego nieestetycznego problemu. Cellulit, będący zaburzeniem topografii skóry, prowadzi do pojawiania się na niej niezdrowo wyglądających zmian, zwanych potocznie „skórką pomarańczową”. Ten defekt estetyczny dotyka aż do 98% kobiet i jest przez wiele z nich uważany za jeden z najbardziej uciążliwych problemów kosmetycznych.

Technika masażu antycellulitowego obejmuje wiele różnorodnych metod, jednak wszystkie prowadzą do osiągnięcia jednego celu – redukcji cellulitu. Niemniej jednak ze względu na skomplikowaną naturę problemu „skórki pomarańczowej”, samodzielne wykonanie masażu nie gwarantuje całkowitego pozbycia się problemu. Zadbaj więc o odpowiednie nawodnienie organizmu, wprowadź suplementację, zdrową dietę oraz regularną aktywność fizyczną. Pamiętaj również o innych zabiegach kosmetycznych takich jak peelingi, natryski zmienno-cieplne, masaże ręczne i kostkami lodu czy maski poprawiające krążenie. Wszystkie te działania przyczynią się do uzyskania oczekiwanych efektów. Ale jakie są najpopularniejsze rodzaje masażów antycellulitowych?

Drenaż limfatyczny to skuteczna metoda usprawniania krążenia limfy. Wykonywany za pomocą ugniatania i łagodnego pompowania ręcznego, sprawia, że ruchy wykonuje się od obwodu ciała ku jego wnętrzu, w kierunku najbliższych węzłów chłonnych. Taka technika przyspiesza eliminację złogów i zanieczyszczeń wewnątrztkankowych, poprawia krążenie i redukuje obrzęki limfatyczne. Stanowi doskonałe przygotowanie do innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Drenaż limfatyczny jest polecany przez specjalistów jako nieodłączny element kompleksowej pielęgnacji skóry z cellulitem.

Klasyczny masaż antycellulitowy to kolejna metoda walki z „skórką pomarańczową”. Polega na wykonywaniu specjalnych chwytów takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja, wałkowanie czy wyciskanie ciała. Do tego typu masażu nie wykorzystuje się węzłów chłonnych, a opracowanie jednej części ciała trwa zaledwie 5-10 minut. Klasyczny masaż antycellulitowy skupia się wyłącznie na partii objętej cellulitem, a dla uzyskania oczekiwanych rezultatów zaleca się wykonanie serii 10 zabiegów każdego dnia.

Podstawowym celem masażu antycellulitowego jest niwelowanie nierówności podskórnych powstałych w wyniku zaburzeń tkanki łącznej i nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej. Efekty redukcji cellulitu osiąga się poprzez rozbicie adipocytów, poprawę czynności układu krążenia, dotlenienie komórek, eliminację toksyn, zmniejszenie obrzęków, poprawę jędrności skóry i stymulację syntezy kolagenu i elastyny. Ruchy wykonywane podczas masażu antycellulitowego są szybkie, energiczne i intensywne.