Dieta 4S – skutecznie zrzucasz kilogramy, ale jest pewien szkopuł

Już niebawem lato, a z nim pragnienie pozbycia się nadprogramowych kilogramów. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom pojawia się nowatorskie podejście do odżywiania – dieta 4S. Jej zaletą jest brak sztywnych ograniczeń, co sprawia, że mogą z niej korzystać również ci, którzy do tej pory borykali się z problemem utraty wagi. Czym charakteryzuje się dieta 4S i czy rzeczywiście jest skuteczna?

Dieta 4S to strategia odchudzania oparta na czterech filarach zdrowego odżywiania. Dzięki nim osiągnięcie wymarzonej sylwetki nie musi oznaczać konieczności rezygnacji z ulubionych potraw czy uczucia głodu. Pomysłodawcą diety 4S jest specjalista ds. żywienia i trener fitness – Simon Mathis.

Kluczowe dla tej diety są cztery aspekty:

Pierwszym jest smak – spożywanie posiłków ma być przyjemne i smaczne. Drugim jest uczucie sytości – jedzenie powinno zapewnić uczucie pełności na dłuższy czas, dlatego zaleca się produkty bogate w błonnik, zdrowe tłuszcze i białko. Trzeci aspekt to szybkość i prostota przyrządzania posiłków – łatwość w przygotowaniu oraz możliwość szybkiego spożycia posiłku zniechęca do sięgania po niezdrowe przekąski i gotowe dania. Czwarty, ostatni aspekt, to społeczna akceptowalność – posiłki powinny odpowiadać indywidualnym upodobaniom smakowym i stylowi życia. Dieta taka jest łatwiejsza do utrzymania na co dzień i podczas różnych sytuacji społecznych, jak wyjście do restauracji, rodzinne uroczystości czy spotkanie ze znajomymi.