Jak zarobić będąc nastolatkiem?

Wielu młodych ludzi zastanawia się jak można zarobić na swoje potrzeby. Jest to często zadawane pytanie szczególnie wśród nastolatków, którzy wciąż chodzą do szkoły. Jako młodzi ludzie mamy do dyspozycji wiele prac, które możemy wykonywać nawet bez żadnego doświadczenia. Dzięki nim z łatwością zarobimy kilkaset złotych w miesiąc, co w młodym wieku będzie wystarczające.

Jako pierwszy przykład zarabiania w młodym wieku jest pomoc sąsiadom. W naszej okolicy może być wiele osób, które z różnych przyczyn potrzebują pomocy np, przy koszeniu trawnika lub przy wyprowadzaniu psów na spacer. Dlatego powinniśmy zapytać sąsiadów czy nie chcieliby zatrudnić nas do pomocy. Możemy także wydrukować ogłoszenie i rozkleić je w okolicy. Warto także umieścić informacje o naszych usługach na portalach ogłoszeniowych. Dzięki temu znajdziemy więcej osób, które będą chętne do skorzystania z naszej pomocy. Oczywiście musimy sobie ustalić rozsądną stawkę. Przykładowo za koszenie trawnika, czy wyprowadzanie psa na spacer możemy wziąć 10 złotych za godzinę. Jest to stawka, którą wielu ludzi z pewnością zapłaci za naszą pomoc. W zależności od ilości klientów w ten sposób możemy zarobić nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Kolejną opcją na zarabianie w młodym wieku jest szukanie stażu. Wiele firm, szczególnie w okresie wakacyjnym poszukuje młodych ludzi do pracy jako praktykant. Możemy szukać pracy w sklepach, restauracjach i innych lokalach usługowych. Dobrą opcją jest także roznoszenie ulotek. W tym wypadku musimy pytać bezpośrednio w lokalach. Za tego typu pracę możemy liczyć na zarobek około 10 złotych za godzinę. Z reguły roznosimy ulotki przez 3 dni w tygodniu po kilka godzin, co pozwoli nam zarobić 300-400 złotych miesięcznie. Jest to zazwyczaj roznoszenie ulotek do skrzynek pocztowych w blokach i domach. Niektóre firmy zatrudniają do roznoszenia ulotek w pobliżu lokalu.