Teleradiologia – innowacyjna metoda diagnostyki obrazowej

Medycyna rozwija się każdego dnia i jest w stanie zaoferować pacjentom jeszcze lepsze możliwości. Dowodem na to jest możliwość częściowego lub całościowego wyleczenia niektórych chorób. Zmieniły się także metody diagnostyki, które są w stanie sprawić, że lekarze mają możliwość wdrożenia jeszcze lepszych metod leczenia. Wśród takich nowoczesnych metod diagnostycznych znaleźć można teleradiologię. Dlaczego coraz większa ilość specjalistów decyduje się na korzystanie z takich usług?

Badanie na odległość

Teleradiologia to tak naprawdę doskonale wszystkim znana metoda diagnostyki obrazowej, która pomaga m.in. w przypadku choroby niedokrwiennej serca, wad zastawkowych, w przypadku ostrych bóli w klatce piersiowej. O wykonaniu takich badań decyduje lekarz prowadzący. Teleradiologia różni się jednak tym, że pozwala na przeprowadzenie konsultacji ze specjalistami z innych placówek medycznych. Badania zapisane zostają na dysku i zostają przesłane do innych specjalistów. Pacjent nie musi specjalnie jeździć po gabinetach lub szpitalach, aby uzyskać opinię innych osób. Nowoczesna technologia sprawia, że uzyskanie obrazy zostają opisane przy wykorzystaniu technologii cyfrowych i systemów informatycznych. Wchodząc na stronę https://telediag.pl/ można poznać możliwości oferowane przez placówkę specjalizującą się w teleradiologii, współpracującą z innymi jednostkami medycznymi.

Czy warto korzystać z usług teleradiologii?

Medycy w prywatnych i państwowych gabinetach – muszą być świadomi tego, że pacjenci będą oczekiwać od nich najlepszych możliwości. W ten bowiem sposób będą oni chcieli odwiedzać danego specjalistę, mając świadomość tego, że otrzymają szerokie spektrum możliwości leczenia. Korzystając z usług teleradiologii, będzie można skrócić czas oczekiwania na postawienie finalnej diagnozy. W takich przypadkach jak anomalie wieńcowe, nieprawidłowe zmiany ogniskowe w sercu, kardiomiopatie inne MR niż niedokrwienna,itd., czas odgrywa bardzo ważną rolę. W ten sposób będzie można zaoferować odpowiednią pomoc, która jest w stanie sprawić, że pacjent szybko powróci do zdrowia lub będzie miał świadomość tego, że musi o siebie mocnej dbać.

Często bywa również tak, że pacjenci mieszkający w mniejszych miejscowościach, nie mają okazji do tego, aby skorzystać z pomocy odpowiednich specjalistów, których siedziby znajdują się kilkadziesiąt kilometrów od gabinetu medycznego. Dla wielu taka wyprawa jest ogromnym wyzwaniem. Jeżeli jednak pobliskie gabinety medyczne zaczną korzystać z teleradiologii, będą mogły ułatwić pacjentom codzienne funkcjonowanie.

Co jest w stanie zaoferować teleradiologia?

Korzystając z obsługi teleradiologii na ogół bywa tak, że wyniki badań wraz z dokładnym opisem mogą zostać dostarczone nawet w ciągu pięciu najbliższych dni. Dla wielu lekarzy korzystanie z usług teleradiologii może wydawać się czarną magią. Szczególnie jeżeli ktoś przypatrzy się obowiązującym systemom informatycznym. Nie trzeba się jednak tego obawiać, ponieważ lekarze zostają w odpowiedni sposób przeszkoleni. Warto również nadmienić, że dzięki temu można również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie trzeba będzie zatrudniać dodatkowych specjalistów na miejscu. Dane pacjentów zawsze są chronione i wgląd do nich ma tylko lekarz oraz diagności znajdujący się z drugiej strony.

Lekarze nie zawsze są pewni co do podejmowanych decyzji. W takich przypadkach lepiej skonsultować się z innymi medykami, których opinia może mieć wpływ na zdrowie i życie pacjenta. Takie możliwości oferuje teleradiologia.