Wybór idealnej damskiej marynarki do szafy kapsułowej – praktyczne wskazówki

Damska marynarka jest nieodłącznym elementem garderoby każdej kobiety, bez względu na to, czy zasady ubioru na co dzień są dla niej restrykcyjne, czy też przekłada ona swobodny styl na elegancję. Stanowi ona kluczowy składnik podczas tworzenia tzw. szafy kapsułowej. Ale jaką marynarkę wybrać, aby idealnie komponowała się z resztą strojów? Oto kilka sugestii.

Podstawowe znaczenie mają kolor oraz wzór wybranej marynarki. Ta część garderoby nigdy nie przestaje być modna i dlatego jest dostępna w niemal każdym sklepie – od sieciówek, przez polskie marki, po luksusowe brandy – w pełnej palecie barw i różnorodnych wzorach. Aby dobrze dopasować marynarkę do szafy kapsułowej, powinna ona być przede wszystkim dobrze skrojona – zwężana w talii bądź oversize’owa – i utrzymana w stonowanych, uniwersalnych tonacjach. Warto zwrócić uwagę na odcienie szarości, beżu, brązu, granatu i czerni. Dzięki nim, marynarka będzie pasować praktycznie do wszystkiego, co ułatwi jej wkomponowanie w różne stylizacje.

W minimalistycznej szafie kapsułowej nie brakuje również miejsca na marynarki z wzorami. Szczególnie godne polecenia są te, które nigdy nie wychodzą z mody, a królową wśród nich jest krata – czy to vichy, pepitka, tartan czy windowpane. Warto rozważyć także marynarki w paski (najlepiej pionowe) lub w kwiaty. Ta ostatnia propozycja będzie idealnym wyborem na ważne okazje.