Tunezja i jej atrakcje – Bulla Regia

Zaskakuje swymi skarbami i zadziwia pięknem dawnych budowli. Tunezja to kraj wyjątkowy, a wycieczki po jej terenie to wyjątkowa przygoda połączona z lekcją historii. W gronie tych atrakcji, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi, znajdują się liczne zabytki antyczne z miejscowości Bulla Regia. Co warto wiedzieć na temat ruin tego starożytnego miasta?

Ruiny Bulla Regia to jedno z ciekawszych miejsc w północnej części Tunezji. Dawniej pełniła ona rolę samodzielnego królestwa, zatem ogrom tego miasta nie powinien być większym zaskoczeniem. Tu arystokraci budowali swe okazałe rezydencje, piękne wille wznosili tu również dawni kupcy. W efekcie powstało wyjątkowe miasto, znane z ciekawej zabudowy. Jej pozostałości można podziwiać tu i dziś. Specyfiką miasta są podziemne rezydencje, budowane w taki sposób, by ich mieszkańcy nie musieli cierpieć z powodu upałów i nadmiaru słońca. To sprytne rozwiązanie wzbudza zachwyt współczesnych turystów, którzy w czasie wycieczki po Tunezji chcą ujrzeć jej największe atrakcje. Dom Połowów oraz Dom Polowań to kolejne ciekawostki, z jakimi można się spotkać w tym miejscu. Zachwyt wzbudzają też terakotowe kolumny, pokazujące najlepiej, jak pięknymi domami mogli się poszczycić dawni mieszkańcy miasta. Termy Memmy oraz widownia teatru z II wieku naszej ery to kolejne atrakcji, którymi może nas oczarować Tunezja w tym miejscu.

Wycieczki po terenie tego dawnego miasta numidyjskiego mogą sprawić wiele radości miłośnikom historii, ale nie tylko. Każdy turysta może się tu przekonać, że Tunezja jest krajem o wyjątkowej przeszłości, której odkrywanie sprawia wiele radości. Szczególnie w chwili, gdy miejsca tak ważne dla historii tej części świata można ujrzeć na własne oczy.