Wakacje zagraniczne

Wydawać by się mogło, że zagraniczne kierunki wakacji nie mają prawa zaskakiwać. Rzeczywistość przedstawia się jednak inaczej.

Trzeba myśleć!

Jakkolwiek to zabrzmi, nic nie dzieje się bez przyczyny i co za tym idzie, zawsze warto wiedzieć, z czym ma się do czynienia. Gdyby ktoś miał wątpliwości, nie pozostaje nic innego jak skoncentrowanie się na konkretach.

Weźmy sobie za przykład wylot do Republiki Południowej Afryki – co można powiedzieć o wylocie do RPA? Można przypuszczać, że jest to temat, w przypadku którego możliwe są różne odpowiedzi. Co więcej, nie ma w tym nic dziwnego, bo mowa o kraju, który gwarantuje dosłownie wszystko. Niektórzy mogą powiedzieć, że takie myślenie jest przesadą, ale prawda jest taka, że o przesadzie nie może być mowy. Zresztą wystarczy pomyśleć sobie o wspaniałych liniach brzegowych, dzikiej przyrodzie, strzelistych górach czy wszechobecnym oceanie.

Co powiesz na wylot do Albanii? Jakby nie patrzeć, kraj ten jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy lubią góry. Najlepszym tego dowodem fakt, że góry zajmują 3/4 powierzchni! Działa na wyobraźnię, prawda? Do tego można rozmawiać o zachowaniu uroku minionych wieków. Nawiasem mówiąc, jest to przykład tego, że w niektórych okolicznościach słowa nie potrafią oddać tego, co się dzieje. Można też powiedzieć, że infrastruktura turystyczna nie jest integralną częścią przyrody, co możemy zauważyć naprawdę często.

Pamiętajmy też o tym, że na koniec najwięcej zależy od nas samych. W teorii oczywiste, z kolei w praktyce coś, o czym stosunkowo łatwo zapomnieć.