Czy doceniamy Polskę?

Bardzo często słyszy się o bliższych lub dalszych wyjazdach zagranicznych. Nie ma w tym niczego złego, aczkolwiek warto zadać sobie pytanie, czy doceniamy to, co mamy w naszym kraju?

Nie tylko słowa

Można powiedzieć, że jest to nawiązanie do pewnego znanego powiedzenia. Niektórzy mogą stwierdzić, że to wyłącznie słowa, ale myślenie w taki sposób wydaje się nie do końca właściwym wyjściem. Można wręcz dodać, że chodzi o słowa, które nie wzięły się z niczego. Warte podkreślenia jest też to, że nie zmierzamy do sugerowania jakiegoś kierunku. Chodzi o zastanowienie się nad swoimi wyborami – może szeroko pojmowane szczęście jest znacznie bliżej, niż się wydaje? Ponadto Polska jest krajem, który ma naprawdę wiele do zaoferowania (jeśli tak można powiedzieć).

Warto też zwrócić uwagę na inflację. Inflacja stanowi ogromny problem i co najważniejsze, mamy tylko dwie możliwości – zarabiać więcej lub zrezygnować z pewnych udogodnień. Rezygnacja z czegoś miłego nigdy nie jest łatwa, ale jest też swego rodzaju szansą – można rozejrzeć się za tańszym zastępstwem (zresztą na stronie była już o tym mowa). Wypada też zaznaczyć, że żyjemy w pośpiechu. Niektórzy mogą stwierdzić, że mówi się o tym wielokrotnie, ale to nie ma znaczenia – są sprawy, o których należy rozmawiać możliwie jak najczęściej. Zwłaszcza że pośpiech to znany problem, ale trudno mówić o jakimś rozwiązaniu. Można wręcz powiedzieć, że mamy do czynienia z kłopotem, który jest wielopoziomowy.

Musimy też pamiętać o tym, że w pewnych okolicznościach nie ma się nad czym zastanawiać – po prostu trzeba działać!