Nie masz czasu spać?

Czy nie jest przypadkiem tak, że niekiedy słyszymy o tym, iż ktoś nie ma czasu na sen? Tego typu wypowiedzi nie należy odbierać dosłownie, ale na pewno mowa o czymś, co ma prawo wzbudzać wątpliwości.

Brakuje czasu

Najprościej powiedzieć, że ludzie mają za dużo obowiązków. Takie przedstawienie rzeczywistości nie jest niczym złym, ale pamiętamy, że to efekt finalny. Krótko mówiąc, ważne jest także to, co działo się wcześniej. Trzeba też przyznać, że pewne sytuacje są składową wielu czynników.

Bardzo ważne jest również to, że krótszy sen to nie jest coś, co można potraktować jako nadrobienie straconego czasu. Można wręcz dodać, że to szkoda dla organizmu. To nie przypadek, że śpimy mniej więcej 1/3 swojego życia! Mniej więcej, ponieważ nie czegoś takiego, że np. wszyscy powinni spać 8 godzin. Jedni śpią stosunkowo krótko, natomiast inni dłużej. Niemniej w pierwszym przypadku nie ma mowy o spaniu przez np. 4 godziny. Zresztą można usłyszeć o tym, że dorosłemu człowiekowi wystarcza od 7 do 8 godzin.

Warte podkreślenia jest również to, że czas ma duże znaczenie, ale nie wszystko sprowadza się do tego. Musimy też pamiętać o tym, że konieczne jest zadbanie o sen. Wypada też zaznaczyć, że dobry sen to coś, o co nie jest łatwo. Za przykład może posłużyć choćby miejsce do spania – to nie jest tak, że można spać gdziekolwiek. Tylko nam się wydaje, że miejsce nie ma znaczenia – chodzi o coś, co odgrywa ogromną rolę. Oczywiście na tym nie koniec.

W ogóle najlepiej będzie, jeśli zapoznasz się z tym, co jest w tekście dotyczącym lepszego snu.