Jak przygotować się do opalania?

Opalanie należy przeprowadzać tak, by było ono jak najbardziej bezpieczne dla skóry, ale też by przynosiło wymarzone efekty, czyli pozwalało na uzyskanie pięknej, delikatnie przyciemnionej karnacji. Ciało trzeba do tego dobrze przygotować. A jak się za to zabrać? Jak przygotować skórę do opalania? Otóż wystarczy przed wakacjami zacząć pić większe ilości.. soku z marchwi! Ewentualnie spróbować czerpać beta-karoten z innych wartościowych produktów, takich jak arbuzy, truskawki czy papryka, czyli ogólnie rzecz biorąc warzywa i owoce charakteryzujące się wyraźnym czerwonym kolorem.

Substancje, które występują właśnie w czerwonych warzywach i owocach, mają zdolność do zabezpieczania skóry przed negatywnym działaniem słońca. A słońce nie zawsze wpływa na nas pozytywnie. Oczywiście wspomaga ono syntezy niezbędnej dla organizmu witaminy D, jednakże dla skóry bywa znacznie bardziej okrutne, a zwłaszcza dla jej kondycji. Nadmiar słońca może prowadzić nawet do przedwczesnego starzenia się ciała. Aby tego efektu uniknąć, trzeba więc na co dzień przynajmniej delikatnie zabezpieczać ciało przed promieniowaniem, by nie było ono aż tak intensywne i agresywne.

Jak przygotować skore na opalanie? Powiedzieliśmy już, że warto chronić ją przy pomocy beta-karotenu i różnych innych dodatkowych substancji, których najlepszymi źródłami są czerwone owoce i warzywa. Jeżeli jednak ktoś akurat za tym wszystkim nie za bardzo przepada, może on śmiało sięgnąć po beta-karoten w tabletkach. W suplementacji nie ma nic złego. Wszelkiego rodzaju suplementy diety mają właśnie uzupełniać niedobory pokarmowe, dlatego warto sięgnąć po nie właśnie wtedy, gdy ma się problem z wprowadzeniem do organizmu optymalnych ilości beta-karotenu.

Beta-karoten może zapewnić skórze delikatnie pomarańczowy i lekko przyciemniony odcień, ale jednak nie będzie to prawdziwa opalenizna. Po zakończeniu suplementacji ciało najprawdopodobniej nabierze swojego pierwotnego koloru, a „marchewkowa opalenizna” po prostu zniknie.

One thought on “Jak przygotować się do opalania?

Dodaj komentarz