Kolagen do picia – czy warto?

Kolagen to białko odpowiadające za prawidłową budową ludzkiej skóry. Z tego powodu stanowi częsty składnik różnego rodzaju kosmetyków przeznaczonych do jej pielęgnacji.

Występuje też w wersji do picia, która cieszy się coraz większą popularnością. Wyjaśniamy, czy warto po nią sięgać.

Czym jest kolagen?

Kolagen jest białkiem, które stanowi kluczowy element budulcowy naskórka. Dzięki niemu skórka staje się jędrna, elastyczna, pełna blasku i odpowiednio nawilżona. Poza tym kolagen bierze udział w regeneracji tkanek naskórka. Należy zaznaczyć, że do 25 roku życia jego produkcja przez organizm stoi na odpowiednim poziomie.

W przypadku osób, które przekroczyły ten wiek zapotrzebowanie tkanek na to białko jest znacznie większe. Z tego powodu, to właśnie u osób powyżej 25 roku życia mogą się pojawiać pierwsze oznaki starzenia skóry. Niedobór kolagenu wiąże się z takimi problemami jak szybsze pojawianie się zmarszczek oraz spadek jędrności i elastyczności skóry. Ponadto zwiększa ryzyko powstawania rozstępów i spowalnia proces gojenia się ran.

Kolagen do picia – dlaczego warto?

Kolagen do picia to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób mających więcej niż 25 lat. Dzięki niemu skóra pozostaje bardziej nawilżona i elastyczna. Taki stan rzeczy sprawa, że zmarszczki pozostają mniej widoczne i powstają w znacznie wolniejszym tempie.

Regularnie spożywany kolagen przeciwdziała powstawaniu przebarwień na skórze. Poza tym zwiększa jej odporność na promieniowanie UV oraz inne szkodliwe czynniki zewnętrzne. Należy zaznaczyć, że aby cieszyć się z efektów picia kolagenu trzeba to robić codziennie przez co najmniej miesiąc czasu.

Więcej na temat zdrowego odżywiania znajdziesz w portalu https://bardziej.pl/.