Masaż hawajski Lomi Lomi – tajemnicza historia, niesamowite działanie i korzyści płynące z jego stosowania

Dzień po dniu wzrasta grupa miłośników masażów relaksacyjnych, które cieszą się rosnącą popularnością. Masaż Lomi Lomi jest specyficznym typem tej praktyki pochodzącym z Hawajów, którego głównym celem jest poprawa kondycji ciała i umysłu. Harmonia pomiędzy ciałem a umysłem, wolny przepływ energii i siła miłości są podstawowymi elementami filozofii hawajskiej, której zasady są integralnym elementem tego rodzaju masażu. Dlaczego więc masaże Lomi Lomi są takie wyjątkowe? Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Lomi Lomi to technika pracy z ciałem, której źródła można odnaleźć na Hawajach. Ta forma masażu jest tam praktykowana od setek lat. Pomimo tego, jej rozpowszechnienie na innych obszarach globu miało miejsce dopiero w drugiej połowie XX wieku, kiedy to zyskała ona szerokie uznanie. W języku rodzimych mieszkańców Hawajów słowo „lomi” ma wiele znaczeń: „naciskanie”, „ugniatanie”, „pocieranie” oraz „praca nad stroną zewnętrzną i wewnętrzną”. Drugie z nich to „dotyk miękkiej, aksamitnej łapy zadowolonego kota”. Powtórzenie tego słowa ma na celu potęgowanie jego znaczenia, stąd podwójne „lomi” podkreśla siłę i jakość nacisku stosowanego podczas masażu.

Masaż Lomi Lomi to intensywne doznanie, które daje unikalne uczucie błogości przenikające przez ciało i umysł. Jest on źródłem relaksu oraz zaspokojenia potrzeby kontaktu fizycznego.