Podróżowanie bez dzieci teraz dostępne w Polsce za dodatkowe 200 zł dzięki linii lotniczej Corendon

Pierwszym przewoźnikiem europejskim, który zaoferował możliwość zakupu biletu lotniczego i podróżowania w strefie wolnej od małych dzieci została linia lotnicza Corendon. Przewoźnik ten obsługuje również trasy z polskich lotnisk. Chcąc cieszyć się ciszą i spokojem podczas lotu, niezbędne jest jednak uiszczenie dodatkowej opłaty w wysokości 200 zł.

Prawdopodobnie nie musimy wyjaśniać, jak trudne może być doświadczenie lotu obok rodziny z małymi dziećmi dla tych, którzy preferują spokojną podróż. Gdy dzieci płaczą podczas lotu, rodzice często nie mają na to wpływu. W rezultacie, inni pasażerowie mogą się irytować, a rodzice czują stres z powodu potencjalnego zakłócania ciszy.

Na pokładach samolotów problem ten może rozwiązać wprowadzenie specjalnych stref wolnych od dzieci. Turecka linia lotnicza Corendon podjęła tę inicjatywę oferując swoje usługi również na trasach z Polski, takich jak Katowice-Antalya czy Warszawa-Kreta.

Strefa „tylko dla dorosłych” dostępna będzie wyłącznie dla pasażerów, którzy ukończyli 16 lat. Corendon jest pionierem wśród europejskich przewoźników oferujących taką usługę, idąc śladem niektórych międzynarodowych linii lotniczych, takich jak AirAsia.

W pierwszym etapie wprowadzenia nowego rozwiązania, Corendon zaoferuje strefy wolne od dzieci na trasach lotniczych między Amsterdamem a wyspą Curaçao na Karaibach. Propozycja ta będzie dostępna od listopada.