Szczodra inicjatywa franczyzobiorców McDonald’s: ponad 250 łóżek dla rodziców trafia do szpitali

W bieżącym roku, dziecięce oddziały szpitalne oraz pediatryczne w 36 polskich miastach zostaną obdarowane przez dziedziców McDonald’s Polska darowizną w postaci ponad 250 łóżek dla rodziców. Te łóżka są elementem Programu Fundacji Ronalda McDonalda, zatytułowanego „Łóżka dla rodziców”, który franczyzobiorcy wspierają. Od 2015 roku fundacja wraz z hojnymi darczyńcami przekazuje łóżka szpitalom. Do końca obecnego roku ich suma wyniesie ponad 1200, rozlokowanych w ponad 80 placówkach medycznych na terenie całego kraju.

Koncepcja, że żaden człowiek nie jest samotną wyspą, jest głęboko zakorzeniona w franczyzobiorcach McDonald’s. Są świadomi, jak istotne jest to, aby podczas trudnych chwil rodzina mogła być razem – zwłaszcza gdy dochodzi do hospitalizacji dziecka. W tych momentach, każdy rodzic pragnie stać u boku swojej pociechy, dodając jej siły i otuchy w walce z chorobą.

Niestety, często rodzice zapominają o konieczności dbania o siebie, aby lepiej sprostać wyzwaniom. Franczyzobiorcy McDonald’s jednak o tym pamiętają i zdecydowali się wesprzeć Fundację Ronalda McDonalda w realizacji programu „Łóżka dla rodziców”.

Wartość tych łóżek jest nieoceniona. Tylko w tym roku, franczyzobiorcy McDonald’s obdarują placówki w 36 miastach ponad 250 łóżkami dla rodziców dzieci przebywających na szpitalnym oddziale. Łóżka trafią do szpitali w różnych regionach, jak mazowieckie, śląskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie czy wielkopolskie. Szpitale z jednej strony zgłaszają swoje prośby do Fundacji Ronalda McDonalda, a z drugiej – franczyzobiorcy McDonald’s samodzielnie sprawdzają potrzeby szpitali w miejscowościach, gdzie prowadzą restauracje, aby wspierać lokalną społeczność i personel medyczny.

„Jako przedsiębiorca czuję się zobowiązany do dawania więcej dla społeczności, którą obsługuję. Wspieram różne lokalne inicjatywy ważne dla mieszkańców, ale darowizna łóżek dla rodziców hospitalizowanych dzieci jest mi szczególnie bliska. Cieszę się, że możemy umożliwić rodzicom pobyt w szpitalu w godnych warunkach. Wypoczęty i wyspany rodzic to zupełnie inny poziom wsparcia dla małego pacjenta” – mówi Wojciech Sala, franczyzobiorca McDonald’s Polska, który przekazał 10 łóżek szpitalowi w Stalowej Woli.