Wyposażając kuchnię – kluczowe sprzęty i akcesoria dla każdego miłośnika gotowania

Kuchnia jest nieodzownym miejscem w każdym domu, pełniąc funkcję serca domowego życia. Kluczowymi elementami wyposażenia są oczywiście podstawowe sprzęty takie jak kuchenka lub płyta grzejna, zlewozmywak oraz lodówka.

Na liście niezbędników powinny znaleźć się również takie urządzenia jak okap czy zmywarka, a także rozmaite akcesoria ułatwiające codzienną pracę w kuchni i dodające jej nieco charakteru.

Wszyscy wielbiciele kawy z pewnością poświęcają swój poranek na relaksujący moment z filiżanką tego czarnego napoju. Dla takich osób kuchenka powinna być wyposażona w ekspres do kawy. Możliwości wyboru są niemal nieograniczone – od tradycyjnych dzbanków z filtrem idealnych dla miłośników tureckiej kawy, przez ekspresy przelewowe, aż po różnego rodzaju ekspresy ciśnieniowe. Koneserzy smaku z pewnością skuszą się na najdroższe modele automatyczne. Pomocne mogą się okazać dodatkowe akcesoria takie jak elektryczny młynek do kawy (kosztujący co najmniej 100 złotych), spieniacz do mleka zasilany dwiema bateriami typu „paluszki” lub dzbanek do podgrzewania i spieniania mleka.

Każde danie nabiera smaku dzięki świeżym ziołom. Dlatego warto założyć domowy zielnik na kuchennym parapecie. Uprawa ziół w domu nie jest trudna i może być przeprowadzana w praktycznie każdym pojemniku, nie tylko doniczkach. Dobrym rozwiązaniem jest miniszklarnia, która pomieści 2-3 doniczki z ulubionymi ziołami, dostępna w większości marketów.

Nowoczesne garnki to kolejne urządzenia, które znacznie ułatwią nam gotowanie. Szybkowar, dzięki swojej szczelnej pokrywie, pozwala przygotować obiad w ciągu kilkunastu minut – zupa jest gotowa już po 5 minutach! Rzymski garnek wykonany z gliny będzie idealny do przygotowywania soczystych pieczeni i wilgotnych zapiekanek.

W kuchni przyda się również czajnik – wybierz taki, którego wielkość jest dopasowana do liczby osób w twojej rodzinie. Niezaprzeczalnym uroku dodaje mu wzór w stylu folk. Czajnik ten jest dostępny w sklepach internetowych. Herbatę przygotowaną w takim czajniku z pewnością docenisz jeszcze bardziej, jeśli zdecydujesz się na zakup dzbanka filtrującego. Dzbanek ten oczyszcza wodę z metali ciężkich, a także zmiękcza ją. Dobrym wyborem jest szklany model z wbudowanym wskaźnikiem LED, który informuje o konieczności wymiany filtra.