Wizualizacja – dlaczego wartą ja praktykować?

Pracujesz nad sobą? Przestrzegasz diety i regularnie trenujesz? A może oszczędzasz pieniądze na wymarzony cel? Wiara w siebie, połączona z wizualizacją może być bardzo potężnym narzędziem, które pomoże Ci w samodoskonaleniu.

Im dłużej będziesz wizualizował, jak ma wyglądać Twoje życie, tym bliżej celu się znajdziesz i tym bardziej uodpornisz się na nieprzewidziane okoliczności, negatywnych ludzi wokół siebie lub spadek motywacji. Możesz też zatrudnić kogoś, kto zna się na rzeczy. Trener osobisty wesprze Cię w procesie budowania wizji siebie czy własnej marki osobistej.

Wizualizację można stosować od najmłodszych lat. Już dzieci mają marzenia i cele, które chcą realizować. Ważne, by rozpoznawać, które pozostają w sferze fantazji, a które można zacząć realizować nawet w bardzo młodym wieku. Plakaty na ścianie, własnoręcznie wykonane kolaże czy aplikacje na telefon z podbudowującymi na duchu sentencjami mogą pomagać w formowaniu własnej indywidualności i uświadomieniu sobie swojego potencjału.

Ale co, jeśli jesteś już dorosły i Twoje obecne życie nadal dalekie jest wymarzonego? Skonstruuj kreatywną mapę myśli i wizję swojej egzystencji, która będzie jednocześnie realistyczna i najlepsza z możliwych. Nie czas na czarnowidztwo, ale jednocześnie zachowaj zdrowy dystans do własnych umiejętności.

Ciągłe ulepszanie siebie i rozwój osobisty stanowią idee, którym warto hołdować całe życie. Jeśli sam nie dajesz sobie z tym rady lub masz problem z organizacją własnych celów i ich wizualizowaniem, warto poprosić o pomoc profesjonalistę, jakim jest coach.

Z każdej ważnej życiowej lekcji, możesz wyciągnąć wnioski. Nie pozwól, by przykre wydarzenia zniechęciły Cię do dążenia do osiągnięcia własnych celów. Współczesny coaching, wizualizacja i rozwój osobisty oraz zawodowy mają ze sobą dużo wspólnego. Ze spójną wizją własnej osoby łatwiej przezwyciężyć wszelkie trudności.